YEŞİL ÇATI
PROJE
Yeşil Çatı projesi 2012 yılında Yeşil Holding tarafından geliştirilmiş ve hayata geçirilmiş gayrimenkul sektörünün en büyük sosyal sorumluluk projesidir.

İhtiyaç sahibi herkesin bir ev sahibi olabilmesini hedefleyen Yeşil Çatı, sadece gayrimenkul sektörünün değil tüm Türkiye’nin dahil olabileceği, gün geçtikçe büyüyerek toplumsal bir sorumluluk hareketi haline gelecek özel bir projedir.

İnsanların öncelikli ihtiyaçları arasında olan barınma ihtiyacına dikkat çeken Yeşil Çatı projesi ile öncelikli olarak yetim çocuklu dul kadınlara, şehit ailelerine ve ardından diğer ihtiyaç sahiplerine evler verilecek.

Yeşil Holding’in gelirlerinin belirli bir bölümünün aktarılacağı projede kamu-özel sektör işbirliği ön plana çıkacak. Proje kapsamında Yeşil Holding, valilikler, belediyeler, diğer kamu kuruluşları ve hayırsever vatandaşların sağlayacağı arazilere bedelsiz olarak konut inşa edecek. Projenin en önemli noktası kamu kuruluşları, kurumsal şirketler ve hayırseverlerin desteği ile büyüyecek olan Yeşil Çatı projesi Türkiye’nin en büyük toplumsal sorumluluk projelerinden biri olacak.

Yeşil Holding’in iştiraklerinden Renco Kompozit Ürünleri firmasının Türk mühendisleri tarafından yapılmış, patentli sistemi ile inşa edilecek olan yapılar çok hızlı süre içerisinde yapılabilecek. Renco firmasına ait basında lego evler olarak lanse edilen, afet şiddetinde depreme dayanıklı, 100 yıl ömrü olan bu özel yapılar ihtiyaç sahiplerine güzel bir evde yaşama fırsatı verecek. Yeşil Holding, ihtiyaç sahiplerine ev yapılması dışında sağlık ocağı, okul, aş evi gibi ihtiyaç duyulan diğer yapıları da Yeşil Çatı projesi ile hayata geçirecek.

Yeşil Çatı’nın ilk projesi Van’da yapıldı
Yaşanan büyük deprem sonrasında Engin Yeşil tarafından Van’a inşa edilen ve ihtiyaç sahiplerine valilik tarafından teslim edilen kalıcı konutlar, sağlık ocağı, tuvalet binaları ve mescit binası Yeşil Çatı projesinin başlangıcı ve güzel bir örneği oldu.

İkinci proje İskenderun’a…
Hız kesmeden devam eden Yeşil Çatı şimdi de İskenderun bölgesinde ihtiyaç sahiplerine konut sağlayacak. Proje İskenderun belediyesi işbirliği ile gerçekleşiyor. Projenin yapılacağı arsayı İskenderun Belediyesi’nden satın alan hayırsever Nuri Uysen, arsayı Yeşil Çatı projesi için bağışladı. Belirlenen araziye Yeşil Çatı tarafından bedelsiz olarak inşa edilecek olan 100 konutluk proje ile İskenderunlu ihtiyaç sahiplerine evleri teslim edilecek.

Tüm Türkiye’yi bu önemli ve anlamlı amaç ile tanıştıran Yeşil Çatı gerek kamu kuruluşlarını gerekse özel sektörü ve dileyen tüm hayırseverleri birleştirerek büyük bir toplumsal sorumluluk projesinin hayata geçmesini sağlıyor.

Yeşil Çatı olarak dileyen tüm hayırseverleri, ev ihtiyacı olan ancak yaşamları boyunca ev sahibi olmanın hayalini dahi kuramayan insanlarımıza bir çatı kurmaya davet ediyoruz.
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Yeşil Holding Bilgi Hattı: +90 (212) 414 08 44